SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 

 Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłoców

PR 25.02 5PR 25.02 8PR 25.02 13PR 25.02 15 
W dniu 25 lutego odbyła się pierwsza runda Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej (klasy 6). Uczniowie klasy 6A, reprezentujący naszą szkołę pokonali swoich przeciwników i we wspaniałym stylu przeszli do następnej rundy rozgrywek.
Przeciwniczkami dziewcząt były zespoły ze szkół: SP 15, SP 19 i SP 47
Chłopcy walczyli z: SP 24, SP 45, SP 47

Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Mała Liga Piłki Ręcznej III

III edycja ligi

Dnia 19 stycznia miała miejsce III edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt. W sportowej imprezie wzięły między innymi drużyna Czarnych Olecko, druzyna z Giżycka, Gołdapi oraz reprezenatcja dziewcząt z klasy 6A z naszej szkoły, która występowała jako Akademia Siódmiaka. Dziewczęta reprezentowały wysoki poziom gry. W tym turnieju nasze zawodniczki zajęły IV miejsce.

III Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej - Olecko

Olecko1 2020 Olecko 2 2020
W dniach 10-12.01.2020 byliśmy na Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej chłopców rocznik 2007 i młodsi, w Olecku. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Nasi chłopcy z klasy sportowej VIA i VA zajęli III miejsce. Jest to wielki sukces tych chłopców.
I miejsce -Kętrzyn
II miejsce-Olecko
III miejsce -Sp.8 akademia Siódmiaka

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka angielskiego dostał się uczeń klasy VIIIA - Hubert Front.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS XXXIV Edycja
Laureatami z języka angielskiego zostali:
Klasa VB - Mateusz Czapko (Urszula Dziemian)
Klasa VC - Maria Maleszewska (Beata Kozłowska)
Klasa VIA - Patrycja Wasilewska (Marlena Leszko)
Klasa VIB - Aleksandra Stojda, Aleksandra Niepłocha (Beata Oniśko)
Klasa VIC - Aleksander Cyryl Głębocki, Eliza Kisiel (Magdalena Banasiuk)
klasa VIIA - Klaudia Baranowska, , Łukasz Trochimowicz  (Magdalena Banasiuk)
klasa VIIIA – Aleksandra Wojtecka, Igor Smołko (Marlena Leszko)

Nasza uczennica Mistrzynią Świata

MŚ grupaMŚ OLA

MŚ medalMŚ dyplom
Na Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych, które odbyły się w Krakowie (12-13.12) Kadryl Białystok zdobył tytuły Mistrzów Świata Formacji Tanecznych w stylu Standard. Wśród uczestniczek Mistrzostw była nasza uczennica Aleksandra Daria Giba z klasy 6A. Formacja Kadrylucky Białystok po zaprezentowaniu choreografii do muzyki z filmu La La Land, wróciła z tytułem Mistrzów Świata WDC AL w kategorii młodzieżowej. Rodzice, którzy kibicowali dzieciom twierdzili, że „łzy same płynęły z oczu kiedy śpiewaliśmy hymn Polski naszym kochanym dzieciakom".

Mała Liga Piłki Ręcznej II

liga 2 dz1liga 2 chliga 2 dz2liga 2 zW dniu 30.11.2019 odbył się drugi turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców klas V i VI szkół podstawowych w ramach rozgrywek Małej Handball Ligi, w którym uczestniczyły zespoły:
W kategorii dziewcząt:
SP nr 8 w Białymstoku (Akademia Małych Mistrzów)
SP nr 8 II w Białymstoku
UKS ORŁY Dąbrowa Białostocka
SP Dąbrowa Białostocka
W kategorii chłopców:
SP nr 8 w Białymstoku (Akademia Małych Mistrzów)
UKS ORŁY Dąbrowa Białostocka
KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka

 

W zawodach rywalizowano w systemie gry „każdy z każdym” w rozmiarze 2 x 15 min.
W turnieju udział wzięło ok. 120 dzieci.

 

Wyniki turnieju w kategorii dziewcząt:
I miejsce – ORŁY Dąbrowa Białostocka
II miejsce – SP nr 8 w Białymstoku (Akademia Małych Mistrzów)
III miejsce SP Dąbrowa Białostocka
IV miejsce – SP nr 8 II w Białymstoku

W kategorii chłopców:
I miejsce – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka
II miejsce – SP nr 8 w Białymstoku (Akademia Małych Mistrzów)
III miejsce – ORŁY Dąbrowa Białostocka

XX Wilanowski Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców 22 – 24.11. 2019r.

wilanowia 1wilanowia 2wilanowia 4
ROCZNIK  2007/2008
W turnieju udział wzięły następujące zespoły:
- UKS Niedźwiadek Węgrów                
- UKS Wilanowia Warszawa                
- UKPR Agrykola                
- UKS 50 Białystok                
- MKS Kętrzyn                
 -SP 8 Białystok Akademia Siódmiaka                 
- UKS TSR Lesznowola                
- UKS Wesoła                
Młodzi piłkarze ręczni  z Akademii Siódmiaka prz naszej szkole zajęli VI miejsce w silnie obsadzonym XX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców w Wilanowie.
Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Aleksander Woźniak.

IV Bieg Niepodległościowy

IV BNIV BN 4IV BN3IVBN 2

 

 

 

 

 

 

W piątek 8 listopada na terenie Starej Żwirowni w Ogrodniczkach odbył IV Bieg Niepodległości organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczestników: Maciej Szczepkowski, Zuzanna Baczyńska - oboje z klasy 6A, Laura Korenkiewicz z klasy 8A oraz Kornelia Kruk z klasy 8B.
Trasę biegu urozmaicały różne naturalne i sztuczne przeszkody, które uczestnicy musieli pokonać. Były to np. bele siana, przeszkody w stylu płotków, rozpięte sznury w kształcie pajęczyn, itp. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Nasi uczniowie startowali w grupie uczestników ze szkół podstawowych i spisali się bardzo dobrze - Kornelia Kruk zajęła miejsce pierwsze a Zuzanna Baczyńska miejsce drugie. Maciej Szczepkowski uplasował się w pierwszej dziesiątce. Dużego pecha miała Laura Korenkiewicz, która podczas biegu skręciła kostkę.
Gratulujemy uczestnikom!!!

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
Uczniowie zakwalifikowani do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
  Hubert Front - klasa VIII a
  Patrycja Wasilewska - klasa VI a

- Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
  Julia Bujnarowska - klasa VII a
  Jakub Bujnarowski - klasa VIII a

Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejownowym!!!

Mała Liga Piłki Ręcznej I
W dniu 19.10.2019 w ramach rozgrywek Małej Handball Ligi odbył się pierwszy turniej klas V i VI szkół podstawowych, w którym udział wzięły zespoły chłopców:
KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka,
SP nr 8 Białystok (Akademia Małych Mistrzów)
MLKS Czarni Olecko,
SP w Dąbrowie Białostockiej.
W imprezie wzięło udział blisko 80 dzieci. Zawody rozgrywane były w systemie gry „każdy z każdym” w rozmiarze 2 x 15 min.
I miejsce – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka
II miejsce – SP nr 8 Białystok (Akademia Małych Mistrzów)
III miejsce - MLKS Czarni Olecko
IV miejsce – SP Dąbrowa Białostocka

 Drużynowe Biegi Przełajowe

klasa piata na starcie DBP 2019
3 października 2019 roku w lesie na Pietraszach odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. W każdej grupie wiekowej startowało ponad 100 zawodników, więc tym większy sukces osób, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.
Są to: Stalończyk Anna z klasy 5a - zajęła 9 miejsce; Hanna Szyłkowska z klasy 6a- miejsce 14; oraz Kornelia Kruk z klasy 8b - miejsce 2.
Gratulujemy dziewczętom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Drużynowo dziewczęta zajęły miejsce 9, chłopcy byli na dalszej pozycji.

 

Sztafetowe Biegi Przełajowe

SBP 2019 chłopcySBP 2019 dziewczętamedalistki SBP 2019 3 miejsce
W środę, 9 października, las na Pietraszach opanowały sztafety przełajowe dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zajęli: dziewczęta miejsce 3 - awans do finału wojewódzkiego w Augustowie; chłopcy uplasowali się na miejscu 9.
Naszą szkołę reprezentowali;
- zespół dziewcząt - Hanna Szyłkowska, Oliwia Nieroda, Zuzanna Baczyńska, Julia Huszcza, Sara Suchowierska, Oliwia Świerbutowska, Magdalena Citko, Wanessa Grzybowska, Oliwia Topczewska oraz Anna Stalończyk.
- zespół chłopców - Bach Maksymilian, Bochenek Jan, Brzozowski Bartosz, Domań - Czerniak Bartosz, Hus Paweł, Ignatiew Mateusz, Jarosze
wicz Mateusz, Stalończyk Paweł, Starczyk Krystian, Szuchalski Paweł, Wasilewski Damian, Woźniak Aleksander.