SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

 

Zawody sportowe

Igrzyska Miasta Białegostoku w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 3 października w Lesie Pietrasze zostały rozegrane zawody w indywidualnych biegach Przełajowych. Startowali chłopcy i dziewczęta z klasibp4 IV – VI. Dużym sukcesem okazał się start dziewcząt, które drużynowo zajęły II miejsce. Szkołę reprezentowały: kl. IV – P. Hryniewicka, P. Michnowicz, O. Rogowska ( awans do finału wojewódzkiego), L. Zajko, S. Gornia; kl. V – M. Butkiewicz, L. Stalończyk, J. Turowska (awans do finału wojewódzkiego), D. Malinowska,  I. Urbanowska; kl. VI – A. Tokajuk, P. Stalończyk, k. Strycharska, K. Kajewska, P. Iwaniuk (awans do finału wojewódzkiego).

Igrzyska Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 1o października W Lesie Pietrasze odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły wysokie - IsbpV miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w Augustowie. Autorkami tego sukcesu były: A. Tokajuk, K. Strycharska, A. Jarmolik, K. Kajewska, P. Iwaniuk. K. Rogowska J. M. Butkiewicz, L. Stalończyk, J.Turowska, I. Urbanowska, D. Malinowska – jako kierownik zespołu.

 

 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Dnia 13 maja 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym w Zwierzyńcu odbyły się zawody w CzwórSAM 1455 640x480boju Lekkoatletycznym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Iwaniuk, Patrycja Stalończyk, Aleksandra Jarmolik, Karina Krawiel, Maja Butkiewicz i Julia Turowska. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zajęły bardzo wysokie IV miejsce.

 

Igrzyska Miasta Białegostoku w Lekkiej Atletyce

 

Dziewczęta z naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowały się na zawodach lekkoatletycznych zajmując drużynowo VII miejsce. Szczególnie dobrze zaprezentowały się:

 P. Iwaniuk – III miejsce w skoku w dal

M. Dawidowska – III miejsce w pchnięciu kulą i V miejsce w rzucie dyskiem

K. Strycharska – VI miejsce w rzucie dyskiem i VII miejsce w pchnięciu kulą

J. Turowska – VII miejsce w biegu na 600 m.

A. Jarmolik – VII miejsce w biegu na 80 m. przez płotki.

Z chłopców najlepiej wypadł D. Michalak zajmując IX miejsce w biegu na 60 m.

 

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 Język angielski

Uczniowie klasy VI -K. Snarski, J. Dąbrowski, J. Zadykowicz zajęli IV miejsce w ,,V Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych". Pytania dotyczyły wiedzy na temat kultury, tradycji, słynnych budowli, postaci oraz hymnów krajów anglojęzycznych. Uczniów przygotowała pani Urszula Dziemian.

 

 Fokus on English 2013


Uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 Piotr Zajko (kl.IV) został laureatem II miejsca Miejskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego.

Uczniowie zmagali się z testem złożonym ze 100 pytań dotyczących kultury, historii oraz geografii państw anglojęzycznych w języku angielskim. Ucznia przygotowała pani Urszula Dziemian.

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Laureatami etapu szkolnego zostali: P. Zajko kl. IV, M. Muśko kl. V, O. Jelska kl. V, M. Bondaruk kl. V, J. Dąbrowski kl. VI, K. Łazewska kl. VI, H. Suchocka kl. VI.

Wszyscy uczniowie brali udział w etapie rejonowym. Do etapu wojewódzkiego awansowali: : P. Zajko kl. IV, M. Muśko kl. V, M. Bondaruk kl. V, J. Dąbrowski kl. VI, K. Łazewska kl. VI, H. Suchocka kl. VI.

 

OLIMPUS -  sesja zimowa

Z naszej szkoły w konkursie brało udział 32 uczniów. Wśród nich

I miejsce w Polsce zdobyły M. Śnieć kl. IVB i M. Bondaruk kl. VB.

Ponadto laureatkami zostały: M. Muśko( kl. V), K. Kukiełko (kl. V) iH. Suchocka (kl. VI).

W tym samym konkursie III miejsce zajęła K. Strycharska( kl. VI),

VI miejsce - P. Zajko (kl. IV), X miejsce – H. Żdanuk (kl. IV).

 

Olimpiada Wiedzy ARCHIMEDES – LINGUA PLUS

 W olimpiadzie wiedzy z języka angielskiego z naszej szkoły brało udział 39 uczniów. Laureatkami I stopnia zostały: M. Śnieć (kl. IV), M. Bondaruk (kl. V), M. Muśko (kl. V), Z. Rusiłowicz (kl. V). K. Kukiełko (kl.V) – została laureatką II stopnia, a O. Jelska (kl. V)i L. Stalończyk (kl.V) – laureatkami III stopnia.

 I miejsce z wyróżnieniem zajął P. Zajko (kl. IV) a P. Ciborowski ( kl. IV) zajął miejsce III.

 

 

Konkursy Literackie

 Katarzyna Kukiełko zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim „ Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka” zorganizowanym pod honorowym patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

 Uczestniczka Koła Miłośników Biblioteki z klasy V B Katarzyna Kukiełko zdobyła II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ocalić od zapomnienia” pod hasłem A Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź” zorganizowanym przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 28 p[od honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Pani Kiry Gałczyńskiej.

GRATULUJEMY!

 

Laureaci Konkursów Przedmiotowych

 

 
DSC02981 2

Katarzyna Łazewska   kl.VI -   matematyka i język angielski
Martyna Muśko kl.V-język angielski
Hanna Suchocka kl.VI -język angielski

Piotr Zajko kl.IV -język angielski

 

 

KONKURSY MATEMATYCZNE

 

Konkurs matematyczny – „KANGUR”

 

W „Kangurze” udział brało 18 uczniów naszej szkoły. W swojej kategorii wiekowej wyróżnił się P. Ciborowski (kl. IV) uzyskując wynik bardzo dobry - najlepszy w regionie. Również wynik bardzo dobry uzyskała K. Łazewska (kl. VI). Ponadto wyróżnienia zdobyli: W. Zubacki (kl. IV), J. Musik (kl. IV), O. Rogowska (kl. IV), A. Korzunowicz(kl. VI) i W. Rogowska (kl. VI)

 

Konkurs matematyczny OLIMPUS – sesja jesienna

 Z 16 startujących w tym konkursie uczniów, trzech uzyskało tytuły laureata: P. Ciborowski (kl. IV), J. Musik(kl. IV) i A. Korzunowicz(kl.VI)

 

Konkurs matematyczny OLIMPUS – sesja wiosenna

 W tej sesji startowało 7 uczniów naszej szkoły. Najlepiej z nich wypadł P. Ciborowski z kl. IVA, który po raz drugi uzyskał tytuł laureata.

 

 

KONURSY PLASTYCZNO - EKUMENICZNE

 

Troje uczniów brało udział w konkursie plastycznym „ Krzyża twego się nie wstydzę”. Dwoje zostało nagrodzonych. Są to:I. Kosielińska i J. Zadykowicz – oboje z klasy VIB

A. Szczepkowska z kl. VA zdobyła II miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym z cyklu „Białystok w moim obiektywie” pt – „Pomniki znane i nieznane”

J. Nalewajko z kl.VA zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Ekumenicznym” Budynki Sakralne na Podlasiu”

Z 17 uczniów startujących z naszej szkoły w I Miejskim Konkursie Biblijnym dyplomy uznania otrzymały E. Malkiewicz i W. Rogowska z klasy VIA