Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

 

FINAŁ CAŁOROCZNEGO SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "HONOR POLAKA PLAMI, KTO PISZE Z BŁĘDAMI"

 

Mistrzyniami ortografii zostały:

w kategorii klas IV - Gabriela Chańko, kl. IV b;

w kategorii klas V - Julia Kiryluk, kl. V a;

w kategorii klas VI - Klaudia Eliaszuk, kl. VI a.

 

Gratulujemy!

 


Międzynarodowy Konkurs  „Kangur Matematyczny”

 Dnia 16.03.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy IIIa – Karol Dakowicz.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Joanna Grzegorczyk  uczennica kl. IIc,

    Anna Stalończyk uczennica kl. IIa,
    Małgorzata Adamska uczennica kl. IIc,
    Patryk Gryc uczeń kl. IId,
    Hubert Starczyk uczeń kl. IVa,
    Gabriela Prus uczennica kl. IVa,
    Mateusz Orodziński uczeń kl. Va,
    Adam Maciejczuk uczeń kl. Va,
    Jakub Hus uczeń kl. VIa.

  • Gratulujemy!


  • Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z matematyki

 W sesji zimowej  2017r. laureatami zostali:

Hubert Starczyk uczeń kl. IVa,

Hubert Szoka uczeń kl. VIa.

 

W sesji wiosennej 2017r. tytuł laureata uzyskał Jan Jerzy Głębocki uczeń kl. VIa.

 

Gratulujemy!


 czerwiec 2017

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS XXIX EDYCJA- sesja wiosenna

Laureatami z języka angielskiego zostali:

 klasa IIIA

Patrycja Wasilewska

 klasa IV B

Kornelia Bach

Klasa VA

Hubert Front

Aleksander Białobłocki

klasa VI A

Jan Jerzy Głębocki

Gratulujemy!

 


 czerwiec 2017

Finał XVII Podlaskich Igrzysk w lekkiej atletyce

Dnia 08.06.2017 r. na stadionie MOSIR – u odbył się Finał XVII Podlaskich Igrzysk w lekkiej atletyce. Troje uczniów naszej szkoły brało udział w tej imprezie sportowej: Amanda Sienkiewicz i Marcin Chmielewski w biegu na 60 m., Dominika Woźniak w pchnięciu kulą. 

Dominika Woźniak zajęła I miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 11,21 m. Marcin Chmielewski zajął 8 miejsce w biegu na 60 m, a Amanda Sienkiewicz 10 miejsce.

Gratulujemy

dominika wozniak 2

 

dominika wozniak 1

 


 maj 2017

Ogólnopolska Olimpiada "Olimpus" z języka angielskiego - sesja wiosenna

Laureatem został uczeń klasy VI A Jan Jerzy Głębocki. Gratulujemy!


kwiecień 2017

Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „ A Słowo stało się Ciałem”

26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku odbył się I Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „ A Słowo stało się Ciałem”. Laureatem Etapu archidiecezjalnego został Jan Jerzy Głębocki uczeń kl. VIa – zajął III miejsce. Wyróżnienie uzyskał Hubert Szoka uczeń kl. VIa. Gratulujemy.

 

 


 
kwiecień 2017

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

25 kwietnia w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej pt.: „Moja ojczyzna” Gabriela Klepacka ucz. kl. IV a zajęła III miejsce.

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

 


 

kwiecień 2017

 

XVI Miejski Konkurs Ortograficzny

 

 

Jan Jerzy Głębocki z klasy VIa reprezentował naszą szkołę w XVI Miejskim Konkursie Ortograficznym i zajął III miejsce.

Gratulujemy.

 


kwiecień 2017

 Ogólnopolska Olimpiada "Olimpus" z języka angielskiego - sesja zimowa

 Laureatami zostali:

Jakub Olaf Karabowicz kl. VIA

Jan Jerzy Głębocki kl. VIA

Urszula Harasimczuk kl. VIA

 


 kwiecień 2017

Laureatka konkursu plastycznego

 

W Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego "Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość". Nagrodę otrzymała Klaudia Siedlecka z klasy Va.

 

 

 


 

 Ogólnopolska Olimpiada "Olimpus" z przyrody

 Wyróżnienie w sesji jesiennej Olimpiady uzyskał Tomasz Karpiński z klasy VIa.

Laureatem Olimpiady w sesji zimowej został Hubert Szoka z klasy VIa.

 

Gratulujemy!

 


 marzec 2017 r.

IV Miejski Konkurs Kultury Języka Polskiego

 

Uczniowie klas V i VI wzięli udział w IV Miejskim Konkursie Kultury Języka Polskiego organizowanym pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu gramatyki, ortografii i interpunkcji mowy ojczystej.

Laureatem etapu szkolnego został Jan Jerzy Głębocki - uczeń klasy VIa, uzyskując 50 pkt na 54 możliwe do zdobycia. Będzie on reprezentował naszą szkołę w etapie miejskim tego konkursu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 


 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,SOS dla bezdomnych kotów – kocie zwyczaje’’

 

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,SOS dla bezdomnych kotów – kocie zwyczaje’’ nagrodę otrzymała Joanna Grzegorczyk z klasy II oraz wyróżnienie Joanna Gogolewska uczennica klasy IV a.

 

W Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym o tym samym tytule wyróżnienie otrzymała Gabriela Chańko z klasy IV b.

 

 

 


 marzec 2017 r.

 

Szkolny Konkurs Recytatorski - Wiersze znane i lubiane

 

Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Tym razem uczniowie recytowali wybrne przez siebie teksty poetyckie.

 

 Laureatami zostali:

Gabriela Prus - kl. IV a;
Julia Kiryluk - kl. V a;
Gabriela Filipik - kl. VI a.

 

Wyróżnienia zdobyli:
Gabriela Chańko - kl. IV b;
Dominika Falkowska - kl. V b;
Mateusz Karpowicz - kl. VI a.

 

 

 


 marzec 2017 r.

 

 Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

 Zgodnie z tradycją naszej szkoły również w tym roku odbył się konkurs wiedzy o św. Kazimierzu Królewiczu.

 Uczniowie dokładnie znają biografię patrona. Najpełniejszą wiedzą wykazali się:

 

Jan Jerzy Głębocki - kl. VI a - I miejsce;
Julia Kiryluk - kl. V a - II miejsce;
Jan Szczygieł - kl. V a - III miejsce.

 

 

 


 

marzec 2017 r.

Szkolny Konkurs Plastyczny "Drzewo genealogiczne św. Kazimierza Królewicza"

 

W związku z uroczystością imienin patrona szkoły uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym. Tematem konkursu było "drzewo genealogiczne św. Kazimierza Królewicza" wykonane dowolną techniką plastyczną.

 

Jury wybrało najciekawsze i kreatywne prace i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.

 

Nagrody:

I miejsce - Julia Ebner, kl. VI a, Zofia Stefanowicza, kl. IV b;

II miejsce - Martyna Zołotucho, kl. VI a, Hubert Szoka, kl. VI a;

II miejsce - Julia Kiryluk, kl. V a, Kludia Siedlecka, kl. V a.

 

Wyróżnienia:

Adrian Urbanowski, kl. VI a, Maciej Birkos, kl. V a, Aleksander Kalinowski, kl. IV a.

 

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy.

 


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

 

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego został: Jan Jerzy Głębocki klasa VIA.

Jan Jerzy Głębocki uzyskał 100 punktów na 100 możliwych do uzyskania. Gratulujemy!

 

 

 


grudzień 2016 r.

Nagrody w konkursie plastycznympt. ,,Gdzie chrzest, tam nadzieja’’

 

16 grudnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego i fotograficznego w ramach XXXV Memoriału imienia Ludwika Zamenhofa 2016 pt. Mat jak malowany. Nagrodę otrzymał Hubert Starczyk - uczeń klasy IVA, a wyróżnienie Wojciech Kucharczyk - uczeń klasy IVB.

 

Hubert Starczyk

 

 

 


 

Nagroda w konkursie plastycznym pt. ,,Święci w dziejach Narodu Polskiego’’

20 listopada 2016 r. podczas Patronalnego Święta Akcji Katolickiej (w kościele Św. Rocha) odbyło się wręczenie nagród w plastycznym konkursie pt. ,,Święci w dziejach Narodu Polskiego’’. Wojewódzki konkurs zorganizowała na IX Dni Kultury Katolickiej Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej. Nagrodę otrzymała Julia Ebner - uczennica klasy VIA.

 

 


 

Nagrody w konkursie plastycznym pt. ,,Gdzie chrzest, tam nadzieja’’


22 listopada 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyła się uroczystość podsumowania konkursu plastycznego o zasięgu wojewódzkim ,,Gdzie chrzest, tam nadzieja’’.
Nagrody otrzymali Mateusz Orodziński - uczeń kl. VA i Gabriela Chańko - uczennica klasy IVB.

 Gabriela_Chanko

 



KONKURSY WOJEWÓDZKIE organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego


Laureatem etapu szkolnego został: Jan Jerzy Głębocki klasa VIA

 

 


 

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS XXVIII EDYCJA

Laureatami z języka angielskiego zostali:

klasa VA

Aleksander Białobłocki

klasa VIA

Jan Jerzy Głębocki

Kacper Nalewajko

Jakub Olaf Karabowicz

Mateusz Karpowicz

Urszula Harasimczuk

 


 

Nagrody i wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Czytelniczym: Czy znasz twórczość Tomasza Szweda?

 

Od kilku lat uczniowie biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Czytelniczym: Czy znasz twórczość Tomasza Szweda? organizowanym w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i CEN w Białymstoku.
W tym roku nagrody i wyróżnienia zdobyli
- w konkursie czytelniczym:
Amanda Sienkiewicz kl. VI a - I miejsce
Julia Osiecka kl. V a i Gabriela Chańko kl. IV b - wyróżnienia

 

- w konkursie plastycznym: 
Natalia Kopańko kl. III a - wyróżnienie

 


 

 

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim: Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka

 

Uczniowie biorący udział w zajęciach Koła Miłośników Biblioteki uczestniczą też od lat w Wojewódzkim Konkursie Literackim: Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 im. Józefa Piłsudskiego w Białymstoku. W tegorocznym - VII konkursie - wyróżnienie zdobyła uczennica kl. IV a - Natalia Prus.

 

 


 

Stypendia motywacyjne za wysokie wyniki w nauce

 

13 października zostały wręczone stypendia tym uczniom, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce.
Są to:
Julia Kiryluk kl. V a - średnia ocen 5,54
Jan Jerzy Głębocki kl. VI a - średnia ocen 5,80
Hubert Szoka kl. VI a - średnia ocen 5,54
Doceniono ich zdolności, wysiłek, systematyczność, determinację i ambicję w dążeniu do celu.
Wierzymy, że uzyskane stypendia zmotywują tych uczniów do równie owocnej pracy w obecnym roku szkolnym.

 

Obraz 776

 


 


 

Szkolny Konkurs Plastyczny: Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia

Od wielu lat w uroczyste obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole wpisany jest szkolny konkurs plastyczny.
Tegoroczny XVI już Dzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Św. Jan Paweł II, podczas konsekracji Bazyliki w Łagiewnikach w 2002r. wołał „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia!
Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie.
Tam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły
i serca i rodzi pokój. (…) Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami Miłosierdzia!”.
Szkolny Konkurs Plastyczny: Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia
13 października wręczono nagrody i wyróżnienia tym uczniom, którzy wykazali się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.
Nagrody uzyskali:
I miejsce Jakub Hus kl. VI a
II miejsce Mateusz Karpowicz kl. VI a
III miejsce Robert Perkowski kl. IV a
Wyróżnienia:
Hubert Starczyk kl. IV a
Łukasz Trochimowicz kl. IV a
Wiktoria Pluta kl. VI a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.