Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

 

W sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert wraz z uroczystym rozstrzygnięciem konkursu poetyckiego-plastycznego pt. „Biskup? Kto to taki?”. Konkurs został ogłoszony z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa i 35-lecia sakry biskupiej abp. Edwarda Ozorowskiego, metropolity białostockiego.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Jakub Dziemiańczuk z klasy I c

Oto nagrodzony wiersz:

O Biskupie drogi…

Spotkały się dwie drogi,
jedna dobra, druga zła.
Którą drogę wybrać mam?
Nie wiem sam!!!
Może Biskup mi powie,
co tam ma w swojej głowie?


Na to biskup odpowiada…


Wolisz najpierw żyć ubogo,
potem jednak na bogato,
czy też jednak robić źle
i usmażyć w piekle się.
Ja wybrałem już swą drogę,
jej kierunek wskazać mogę.

Ja pomogę, nie zawiodę,
przez tę drogę cię przewiodę,
skrzyżowaniem ku dobroci,
omijając wszelkie zło,
co się mieni w oczach, złoci…

Gdy skorzystasz z mej pomocy,
to pokonasz swe słabości,
a w twym sercu, duszy, ciele,
miłość i dobroć zagości.
A ja na to…
Już wiem czemu na Twej głowie,
purpurowa piuska gości,
bo w Twym sercu jest tak wiele,
Bożej serdeczności!

 

 

 

Laureaci

 IX edycji wojewódzkiego konkursu
„Wielcy Polacy województwa podlaskiego - ich dokonania i zasługi”

 

I miejsce w kategorii „Krzewiciele wartości chrześcijańskich”

 

Urszula Jocz – klasa III d

 za pracę pt. „Śladami księdza Stanisława Suchowolca”

 

I miejsce w kategorii „Wybitni białostoczanie”

 

Agata Aleksandra Raczko z klasy III d

 za pracę pt. „Człowiek na medal” (Jerzy Melcer)

GRATULACJE

 

 

Uczennica klasy III b, Natalia Bukowska, zajęła I miejsce w konkursie literackim o tematyce ekologicznej pt. „Nasz świat jest eko”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół z aglomeracji białostockiej. Natalia wygrała w kategorii: gimnazjum.

 

Oficjalne wręczanie nagród odbędzie się 6 maja 2014 r., o godz. 13.00 podczas Pikniku Integracyjnego, który odbędzie się przy ul. Rynek Kościuszki w Białymstoku.

 

Konkurs był realizowany w ramach Kontraktu 2 Edukacja ekologiczna w ramach projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej nr POIS.02.01.00-00-006/10”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Oto nagrodzony wiersz:

 

Ekologia

 

Ekologia- znane słowo

może znaczyć, to i owo:

niebo, lasy, ziemię, wodę

całą wokół nas przyrodę.

 

Jak wygląda? Każdy powie.

Pełno śmieci leży w rowie.

Zawsze przykład idzie z góry

dziś, brakuje nam kultury.

 

Ktoś wymyślił sposób taki

wcale on nie, byle jaki

trzeba przyznać jemu rację

czas rozpocząć segregację.

 

O tym wiedzą nawet dzieci.

Segregować trzeba śmieci!

Papier, plastik oraz szkło,

by odzyskać wszystko to.

 

Przy śmietniku stoją wreszcie

nowe kubły w każdym mieście

byśmy śmieci w nie wrzucali

przez to Świat nasz oczyszczali.

 

                                                                               Brawo!   GRATULUJEMY ZWYCIĘŻCZYNI

 

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty

w roku szkolnym 2013/2014

 

 

Laureaci i finaliści etapów wojewódzkich

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Laureaci:

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Beata Białous-Oniśko

Sebastian Adam Piórecki                     opiekun: Magdalena Banasiuk

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Laureatki:

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Jolanta Kaźmierska

Finalista:

Jakub Denis Jackowski                       opiekun: Anna Maciejczuk

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Laureaci:

Klaudia Bojczuk

Dominika Janecka                                opiekun: Joanna Szwaczko

Karolina Michalczuk

Magdalena Wiktoria Romanowska

Michał Świda                                 opiekun: Barbara Mieleszkiewicz

 

 Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Laureaci:

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Finalistka:

Helena Zofia Nitkiewicz                               opiekun: Anna Apanowicz

 

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Laureatka:

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Joanna Szwaczko

 

 Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Laureaci:

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Michał Jarmocik

Mariusz Karpowicz

Monika Maleszewska

Przemysław Szpakowicz

Szymon Tworkowski

Jakub Denis Jackowski                       opiekun: Ludmiła Wojniak

 

 Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Laureatka:

Helena Zofia Nitkiewicz                                opiekun: Marta Zińczuk

 

 Wojewódzki Konkurs Informatyczny

Finalista:

Przemysław Szpakowicz                     opiekun: Adam Zajkowski

 

 Wojewódzki Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Laureatki:

Helena Zofia Nitkiewicz                      opiekun: Ewa Kotyńska

Klaudia Bojczuk                                     opiekun: Maria Kurop

 

 

 Gratulujemy laureatom, życzymy wielu sukcesów

 

 

Laureaci etapów rejonowych

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Beata Białous-Oniśko

Sebastian Adam Piórecki                     opiekun: Magdalena Banasiuk

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Jolanta Kaźmierska

Jakub Denis Jackowski                       opiekun: Anna Maciejczuk

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Klaudia Bojczuk

Dominika Janecka                                opiekun: Joanna Szwaczko

Michał Świda

Magdalena Wiktoria Romanowska

Karolina Michalczuk                              opiekun: Barbara Mieleszkiewicz

 

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Helena Zofia Nitkiewicz                               opiekun: Anna Apanowicz

 

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Joanna Szwaczko

 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Mariusz Karpowicz

Szymon Tworkowski

Jakub Denis Jackowski

Michał Jarmocik

Monika Maleszewska

Przemysław Szpakowicz                     opiekun: Ludmiła Wojniak

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Helena Zofia Nitkiewicz                                opiekun: Marta Zińczuk

 

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

Przemysław Szpakowicz                     opiekun: Adam Zajkowski

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Helena Zofia Nitkiewicz                      opiekun: Ewa Kotyńska

Klaudia Bojczuk                                     opiekun: Maria Kurop

 

 

Gratulujemy laureatom,

życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

 

 

Laureaci etapów szkolnych

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Beata Białous-Oniśko

 

Sebastian Adam Piórecki                     opiekun: Magdalena Banasiuk

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Jolanta Kaźmierska

 

Jakub Denis Jackowski                       opiekun: Anna Maciejczuk

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Justyna Proniewska

Dominika Janecka                                opiekun: Joanna Szwaczko

 

Michał Świda

Magdalena Wiktoria Romanowska

Karolina Michalczuk                              opiekun: Barbara Mieleszkiewicz

 

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Helena Zofia Nitkiewicz

Patrycja Wilczewska                                     opiekun: Anna Apanowicz

 

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Zofia Teresa Cieślińska                       opiekun: Joanna Szwaczko

 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Klaudia Bojczuk

Zofia Teresa Cieślińska

Patryk Zaniewski

Mariusz Karpowicz

Szymon Tworkowski

Jakub Denis Jackowski

Michał Jarmocik

Krzysztof Nietupski

Monika Maleszewska

Przemysław Szpakowicz                     opiekun: Ludmiła Wojniak

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Helena Zofia Nitkiewicz

Monika Luiza Gierejko

Klaudia Bojczuk                                     opiekun: Marta Zińczuk

 

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

Przemysław Szpakowicz                     opiekun: Adam Zajkowski

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

Helena Zofia Nitkiewicz                      opiekun: Ewa Kotyńska

 

Klaudia Bojczuk                                     opiekun: Maria Kurop

 

 

Gratulujemy laureatom,

życzymy powodzenia na etapie rejonowym!

 

 

 

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w roku 2013/2014 za osiągnięcia w nauce otrzymała Anna Muszyńska

W roku szkolnym 2012/2013 Anna Muszyńska została   laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, Fizycznego, Biologicznego, Geograficznego oraz Historycznego. W poprzednim roku 2011/2012 została laureatką konkursu geograficznego i historycznego. Jest również laureatką olimpiad przedmiotowych „OLIMPUS”.

Gratulujemy!