SP8                                        PG1

Ścieżka powrotu

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

.

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS XXXIII EDYCJA-WIOSNA 2019

Laureatką z języka angielskiego została z klasy IIIA - Emilia Nodzewska (Beata Kozłowska)


Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z Języka angielskiego
w sesji wiosennej 2019 laureatką została:
Klasa IIIA - Emilia Nodzewska( Beata Kozłowska)


Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z Matematyki
w sesji wiosennej laureatami zostali:
Klasa IIIB - Piotr Ciborowski ( Halina Winiarska)
Klasa IIIC – Wiktor Zubacki (Halina Winiarska)


Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z Języka angielskiego
w sesji zimowej laureatką została:

Klasa IIIA - Emilia Nodzewska (Beata Kozłowska)


Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” z Matematyki
w sesji zimowej laureatem został:
Klasa IIIC - Wiktor Zubacki(Halina Winiarska)

 

 Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce im. Stanisława Baszenia

IMS 2019 finay 2IMS 2019 finay 1
W sobotę 25 maja na stadionie w Zwierzyńcu rozegrały się finały zawodów lekkoatletycznych młodzieży z klas VII, VIII i III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała trójka dziewcząt, która spisała się znakomicie, zajmując bardzo wysokie miejsca.
II miejsce w pchnięciu kulą - Dominika Woźniak kl.8
III miejsce w biegu na 1000 m – Julia Gołębiowska kl.3 Gim
VIII miejsce w biegu na 300 m – Wiktoria Turowska kl.8
Gratulujemy dziewczętom i życzymy sukcesów sportowych w szkole średniej

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

W dniu 16 maja na stadionie lekkoatletycznym w białostockim Zwierzyńcu odbyły się zawody lekkoatletyczne młodzieży szkolnej (klasy 7, 8 i 3 gimnazjum).
Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony i zajmowali wysokie miejsca. Na podium stanęły:
I miejsce w pchnięciu kulą – Woźniak Dominika
I miejsce w biegu na 1000 m – Gołębiowska Julia
II miejsce w biegu na 300 m – Turowska Wiktoria; awansowały one do finału wojewódzkiego.

 

Ponadto miejsca punktowane zajmowały:
IV miejsce w rzucie dyskiem Woźniak Dominika
V miejsce w skoku w dal – Chęć Karolina
V miejsce w biegu na 300 m – Kruk Kornelia
VII miejsce w biegu na 600 m – Jocz Izabela
VIII miejsce w biegu na 100 m – Masłowiecka Martyna
VIII miejsce w biegu na 300 m – Chęć Karolina
     oraz reprezentant chłopców:
VIII miejsce w biegu na 2000m – Korzeniecki Jan

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach!!!

 

Publiczne Gimnazjum nr 1 wśród szkół z największą liczbą laureatów

 

Wyrazy uznania za wysokie osiągnięcia edukacyjne oraz uzyskanie 9 tytułów laureata  w wojewódzkich konkursach przedmiotowych Dyrekcji oraz Społeczności Szkolnej przekazał Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski.
Nasi najlepsi uczniowie - laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zostali nagrodzeni  przez podlaskiego kuratora oświaty w czasie  uroczystości podsumowania konkursów oraz wręczenia dyplomów. Uhonorowanie laureatów jest powodem do dumy dla rodziców, nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów oraz całej szkoły. Nasi wyróżnieni uczniowie to: Jerzy  Głębocki – potrójny laureat ze szkoły podstawowej oraz laureaci z gimnazjum:  Emilia Nodzewska, Monika Chomczyk – podwójne  laureatki, Natalia Rozwadowska, Wiktor Zubacki, Piotr Białek,  Patryk Bura oraz Hubert Żdanuk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W GIMNAZJUM

ROK SZKOLNY 2018 – 2019

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Emilia Nodzewska – kl. III a

 Opiekun: Beata Kozłowska

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Zubacki Wiktor – kl. III c

 Opiekun: Halina Winiarska

 

WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

Monika Chomczyk – kl. III c

Emilia Nodzewska – kl. III a

 Opiekun: Anna Apanowicz

 

WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY

Piotr Białek – kl. III a

Patryk Sebastian Bura – kl. III c

Monika Chomczyk – kl. III c

Hubert Żdanuk – kl. III d

 Opiekun: Ludmiła Wojniak

 

GRATULUJEMY SUKCESU !

 

 

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO STOPNIA

WOJEWÓDZKIEGO WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW

PRZEDMIOTOWYCH W GIMNAZJUM

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Karolina Łapuć – kl. III b

Opiekun: Marta Zińczuk

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY

Piotr Białek – kl.III a

Opiekun: Adam Zajkowski

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

Wiktor Zubacki – kl. III c

Opiekun: Halina Winiarska

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

Monika Chomczyk – kl. III c

Emilia Nodzewska - kl. III a

Natalia Rozwadowska -kl. III a

Opiekun: Anna Apanowicz

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY

Piotr Białek – kl. III a

Patryk Bura – kl. III c

Paweł Górski – kl. III a

Monika Chomczyk – kl.III c

Hubert Żdanuk – III d

Opiekun: Ludmiła Wojniak

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W

KOLEJNYM ETAPIE KONKURSU !

 

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS LINGUA PLUS XXXII EDYCJA-JESIEŃ 2018

Laureatami Olimpiady z języka angielskiego zostali:
Klasa IIIA - Emilia Nodzewska (Beata Kozłowska)
Klasa IIID – Hubert Żdanuk (Beata Białous- Oniśko)

Zawody Pływackie

Julka grzbietKuba kraul

20 grudnia na pływalni prz ul. Włókienniczej odbyły się Mistrzostwa Miasta Białegostoku w Pływaniu. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły zajmując drużynowo IX miejsce (dziewczęta i chłopcy). W składzie reprezentacji znaleźli się między innymi następujący uczniowie klas III gimnazjum: Julia Tabak z kl. IIIa; Piotr Ciborowski, Jakub Doroszko z kl. IIIb; Julia Gołębiowska z kl. IIId. Najlepsze wyniki osiągnęli – Julia Tabak wywalczyła V miejsce w stylu grzbietowym oraz Jakub Doroszko – również V miejsce w stylu dowolnym (kraul). Sukces jest tym większy gdyż uczniowie klas starszych nie mają dodatkowych zajęć na basenie.

 Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe - laureaci etapu szkolnego
- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Piotr Zajko III c, Weronika Hakało III c, Emila Nodzewska III a

-Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
Karolina Zofia Łapuć IIIb

- Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Wiktor Zubacki III c

- Wojewódzki Konkurs Fizyczny
Piotr Białek III a, Paweł Górski III a, Monika Chomczyk III c, Patryk Bura III c, Dawid Davtyan III c, Adrianna Bułkowska III d, Hubert Żdanuk  IIId

- Wojewódzki Konkurs Chemiczny
Emila Nodzewska III a, Natalia Rozwadowska IIIa, Patrycja Kwiecińska III a, Monika Chomczyk III c

- Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Justyna Owczarczuk IIId, Patrycja Michnowicz IIIa, Karolina Łapuć III b

- Wojewódzki Konkurs Geograficzny
Piotr Ciborowski III c

- Wojewódzki Konkurs Informatyczny
Patryk Bura III c, Marek Prokopczuk III c, Piotr Białek III a, Olgierd Kornacki III b, Piotr Ciborowski III c

Sztafetowe Biegi Przełajowe

sztafeta 2018 110 października na Pietraszach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe.
W grupie klas młodszych dziewczęta zajęły X miejsce a chłopcy miejsce XVI.
W grupie starszej startowały tylko dziewczęta i odniosły kolejny bardzo duży sukces zajmując III miejsce oraz prawo startu w finale wojewódzkim w Augustowie.
Skład drużyny: Kruk Kornelia, Korenkiewicz Laura i Oliwia Gromyko z klasy VII; Chęć Karolina, Turowska Wiktoria, Łosiewicz Zofia z klasy VIII; Gołębiowska Julia, Gornia Sandra, Jocz Izabela, Masłowiecka Martyna z klasy III gimnazjum

Drużynowe Biegi Przełajowe

drużynówka 2018W dniu 4 października w lesie Pietrasze miały miejsce Drużynowe Biegi Przełajowe.
Wielki sukces dziewcząt w grupie klas starszych (VII, VIII, III Gim).
Klasa III Gim – 1 miejsce drużynowo; indywidualnie najlepiej Julia Gołębiowska – II miejsce oraz Izabela Jocz – IV miejsce.W drużynie startowały jeszcze Sandra Gornia i Martyna Masłowiecka.
Po podsumowaniu dziewczęta zajęły I miejsce drużynowo.
Chłopcy startowali w niepełnym składzie i zajęli dalsze miejsce